Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23

Indywidualność robi różnicę

Individualität macht den Unterschied

Odzież robocza

Zamówienia

Sytuacja wyjściowa

Rynek odzieży roboczej wygląda jak dżungla z dobrymi produktami, które wykazują różne cechy jakościowe. Wiele przedsiębiorstw musi walczyć z tym wyzwaniem, że po długim poszukiwaniu optymalnej odzieży roboczej okazuje się ona następnie, jeśli chodzi o żywotność produktu czy też praktyczność, wielkim rozczarowaniem. Najczęściej jest ona źle dopasowana, wykazuje zbyt wcześnie widoczne ślady zużycia albo odzież ma przykładowo po prostu złe poduszki na kolanach, nie dające oczekiwanego, odpowiedniego oparcia. Wiele rzeczy może być problemem, a szczególnie, jeśli większość czasu dnia roboczego przebywa się na kolanach, jest niezwykle ważne, aby poduszki na kolanach były dobrze ułożone. 

Lingemann też ma na to rozwiązanie.

Analiza wykonana przez Lingemanna

Nasz Klient, który od 1958 roku realizuje swoje główne kompetencje jako przedsiębiorstwo technologiczne w zakresie przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych, już w przeszłości otrzymywało od Lingemanna dostawy produktów z zakresu BHP, takie jak rękawice i obuwie robocze oraz odzież ochronną.

Podczas produkowania opakowań z tworzyw sztucznych powstaje ciepło wymagające wyższego udziału bawełny w odzieży ochronnej. To skłoniło naszego klienta do rozpisania przetargu na odzież o wyższym udziale bawełny, gdyż stosowana od dawna odzież jednego z konkurentów była w ciepłym otoczeniu zbyt niewygodna i źle absorbowała występującą wilgoć. 

Materiał, o który złożono zapytanie, jest w niemieckim przemyśle raczej niespotykany, gdyż najczęściej dokonuje się prania przemysłowego odzieży roboczej w ramach systemu prania i wypożyczania. Z tego powodu zwykle stosuje się wyższy udział włókien z tworzyw sztucznych, czego nasz klient chciał uniknąć.

Realizacja

Udaliśmy się na poszukiwania odpowiedniego producenta materiałów i odzieży najpierw w Niemczech, a następnie za granicą. Po bezowocnym poszukiwaniu wśród naszych producentów o ugruntowanej  pozycji na rynku w Niemczech dotarliśmy do jednego z większych obszarów uprawy bawełny w Europie: do Turcji. Tutaj pozyskaliśmy innowacyjnego i elastycznego producenta dla tego projektu.

Nasz klient chciał się bezpośrednio przekonać i poprosił o wyposażenie niektórych pracowników w odzież próbną, co w mgnieniu oka zrealizowano produkując krótką serię w Turcji. Ponieważ opinia zwrotna była bardzo dobra, Lingemann ubrał na nowo około 1700 pracowników.

Eksploatacja i bieżąca optymalizacja

Mimo wybuchu pandemii w 2020 roku zlecenie wypełniono terminowo. W przypadku odzieży roboczej chodzi o indywidualnie zaprojektowaną corporate fashion klienta, w której omawiane i dopasowywane są wszystkie szczegóły.

Oprócz prowadzonego od lat wyposażania w artykuły BHP Lingemann także tę dostawę podzielił na poszczególne pakiety wyposażenia i terminowo wysłał dla około 1700 pracowników.

Wymierny sukces

Wymiar tego projektu jest niezwykły. Dwa ciągniki siodłowe z towarem podzielono na 1700 pojedynczych wysyłek. Według list zamówień naszego klienta, każda pracownica i każdy pracownik otrzyma indywidualną dostawę. Każda przesyłka zostanie z kolei według wytycznych dostarczona do poszczególnych zakładów. Proces ten zajął kilka tygodni.

Studium przypadku (PDF)

Pobierz Studium przypadku (dokument PDF)

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Maciej Królik

Telefon +48 75 75 102 23

Kolejne projekty

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony