Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23

Zarządzanie zakupami i zakupy specjalne

W firmie Lingemann otrzymacie wszystko od jednego dostawcy: od zakupu poprzez komisjonowanie, kontrolę i zarządzanie stanami aż po dystrybucję nie musicie się o nic więcej troszczyć. Tym samym optymalizujemy przepływ towarów i redukujemy koszty procesów związane z częściami „C” do minimum.

Nowoczesne zarządzanie zakupami, odnosi się nie tylko do zakupu, a więc samego pozyskania, lecz jest to cały rozbudowany proces. Zakup, logistyka, zapewnienie jakości, timingi, rutynowe procesy oraz wszystkie te małe i duże niespodzianki sprawiające, że codzienna praca jest ekscytująca. Chętnie podejmiemy to wyzwanie!

Każde przedsiębiorstwo ma w procesie roboczym konieczne czynniki produkcyjne, którymi samo przedsiębiorstwo nie dysponuje, a więc trzeba je kupić. Pojęcie „zakup“ obejmuje tutaj wszystkie czynności skierowane na to, aby zaopatrzyć przedsiębiorstwo we wszystkie konieczne dobra wymagane do utrzymania procesów roboczych. Do tego nie zaliczają się jedynie śrubki …

Zakupy, które stworzyły historię firmy Lingemann

TAŚMY PLECIONE Z KANADY

Jeden z naszych klientów potrzebował pięciu taśm plecionych z Montrealu w Kanadzie - najlepiej na wczoraj - aby zapobiec przestojowi w produkcji. Jednak nawet Lingemann nie potrafi cofnąć czasu. Ale to, co można zrobić - to działać bezpośrednio. Nasz pracownik szybko pojechał z Kolonii na port lotniczy we Frankfurcie i poleciał do Brukseli, skąd zaraz potem startował samolot do Montrealu. Trzy godziny pobytu przed lotem powrotnym wystarczyły na przekazanie taśm. Z Frankfurtu pracownik pojechał samochodem prosto do zakładu. Udało się zapobiec przestojowi w produkcji.

SZAFY SPECJALNE

Niekiedy małe zmiany mają wielkie następstwa. Doświadczył tego jeden z naszych klientów, kiedy chciał przestawić swoją linię produkcyjną na nowy rozmiar pieluszek. Powstała teraz kwestia, co zrobić z większymi materiałami, które miały być używane do produkcji. W tym czasie były składowane w magazynie i trzeba je było stamtąd stale pobierać. Lingemann rozwinął w kooperacji z firmą z Wuppertalu specjalną szafę, dzięki której klient zaoszczędził 3-5 godzin na pracownika, dzień i linię – i to przy 18 liniach produkcyjnych. 

DOSTAWA POMARAŃCZY

Elastyczne przedsiębiorstwo logistyczne może wszystko załatwić, także owoce. Okazało się to możliwe wtedy, gdy jeden z naszych klientów z okazji wprowadzenia oprogramowania pod nazwą „Orange” zlecił firmie Lingemann załatwienie 500 pięknych pomarańczy i 50 koszyków. Należało je jednocześnie dostarczyć do trzech różnych lokalizacji. Lingemann podjął to wyzwanie. Prędko znaleziono właściwego pracownika, ten wybrał najpiękniejsze pomarańcze i zawiózł wszystko dokładnie na podaną godzinę na właściwe miejsce. 

OSZCZĘDNOŚCI W RAMACH OPTYMALIZACJI PROCESÓW

Dużą zaletą jest nasze spojrzenie z zewnątrz, zwłaszcza przy optymalizacji procesów. Tym razem chodziło o standaryzację splatania. Wcześniej klient potrzebował nawet siedmiu taśm na splot. We współpracy z partnerem zaprojektowaliśmy jedną taśmę dla wszystkich, a dodatkowo konieczne centrum przygotowawcze. W taki sposób osiągnięty standard został wprowadzony w całej Europie. Ta największa oszczędność uzyskana w optymalizacji procesu w zakresie artykułów dziecięcych dokonana w ostatnich 25 latach zredukowała liczbę potrzebnych na jedną linię pracowników o 25%. 

PIASEK Z SAHARY

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie, w jaki sposób producenci testują swoje produkty? My to zrobiliśmy. Jeden z naszych klientów jest producentem samochodów, który na odcinku testowym
w swojej firmie potrzebował specjalnego piasku. Ale gdzie jest taki piasek? Zgadza się, na Saharze.
A więc wysłaliśmy paru naszych pracowników na pustynię, a oni wrócili z dużą ilością tego piasku. Jak widzicie, naprawdę znamy się na wszystkich grupach towarowych i nie boimy się żadnych zakupów specjalnych.

PREZENT NA POŻEGNANIE

Jako usługodawca dla przemysłu mamy do czynienia z wieloma wyzwaniami. Z dumą i radością do dzisiaj wspominamy jedno z nich. Pewna bardzo lubiana dyrektorka zakładu jednego z naszych klientów została przeniesiona do USA. Załoga chciała zrobić dla niej specjalny prezent na pożegnanie. Miała to być torebka, ale oczywiście nie byle jaka. Nie było jednak łatwo zorganizować właściwą, markową torebkę. Było to specjalne zlecenie dla firmy Lingemann, które wykonaliśmy po mistrzowsku.

Wasze cele z firmą Lingemann

 • redukcja czasu i kosztów dzięki optymalizacji procesów
   

 • brak konieczności regularnego ustalania zapotrzebowania
   

 • uproszczenie procesów zamówień
   

 • brak zarządzania oraz kontroli w przypadku kupowania części „C”
   

 • redukcja stanów magazynowych
   

 • skupienie się na lepszych jakościowo częściach „A” i „B”

Wasze cele z firmą Lingemann

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Karolina Pienkowska
+48 75 75 102 23

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony