Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23
[Translate to Polskie:]
[Translate to Polskie:]

Części C i ich charakterystyka

W praktyce operacyjnej naszych klientów części C są definiowane w różny sposób. Najczęściej do części C przypisane są następujące właściwości:

 • Niska cena jednostkowa materiału
 • Duża różnorodność artykułów
 • Małe rozmiary zamówień
 • Wielu dostawców i producentów
 • Wysokie koszty procesowe w zaopatrzeniu

Termin C-PARTS pochodzi z kontekstu ekonomicznej analizy ABC. Tutaj, w tym przykładzie, towary są podzielone na klasy A, B i C i uporządkowane według znaczenia malejącego. Towar A ma więc bardzo ważne znaczenie strategiczne pod względem wpływu na produkcję. Towary B i C są mniej ważne. Znaczenie strategiczne jest określane czasem na podstawie tego, jak ważny jest dany komponent dla funkcji produktu końcowego, jak łatwo można go zastąpić i ilu jest jego dostawców.

 

Analiza ABC służy więc do identyfikacji potencjałów optymalizacyjnych mających największy wpływ na rentowność. W ten sposób zidentyfikowane środki i niezbędne do ich realizacji zasoby mogą zostać rozmieszczone w sposób ukierunkowany.

Zgodnie z klasyfikacją ważności, części ABC są badane mniej lub bardziej intensywnie w procesie zaopatrzenia i produkcji. Działania mające na celu optymalizację cen i procesów zakupowych przeprowadzane są odpowiednio często i kompleksowo w odniesieniu do pozycji A, podczas gdy częściom C poświęca się często mniej uwagi. Dlatego to właśnie tutaj często ukryty jest potencjał do redukcji kosztów.

Części typu C są zatem pozycjami o niskiej wartości, ale związanymi z wysokimi kosztami zaopatrzenia. Należą do nich np. biurowe materiały eksploatacyjne, robocza odzież ochronna, artykuły czyszczące lub narzędzia.

C-części w produkcji i zakupie

Koncentrując się na intralogistyce i zaopatrzeniu, firma Lingemann może potwierdzić, że Przemysł 4.0 i sztuczna inteligencja podnoszą tempo innowacji w logistyce wewnątrzzakładowej na nowe wyżyny. Szczególnie w komunikacji z naszymi klientami widzimy rosnące zainteresowanie danymi w czasie rzeczywistym, elastycznością i skalowalnością.

W dziedzinie zaopatrzenia produkcji wymagania stają się coraz bardziej złożone, a czasy reakcji coraz krótsze. Stały dostęp do informacji i możliwość zintegrowania ich z własnymi systemami to zrównoważony rozwój w życiu, np. poprzez efektywne planowanie tras, stosowanie opakowań wielokrotnego użytku lub automatyzację oszczędzającą zasoby, nie jest już tylko modnym hasłem, ale jasnym zadaniem.

Dla naszych klientów oznacza to przede wszystkim prostszą obsługę realizacji zamówień, całą dokumentację aż po fakturowanie. Oprócz pożądanego zmniejszenia nakładu pracy, podejście to pozwala również na zauważalne obniżenie poziomu błędów. Błędy w transmisji są w dużym stopniu wykluczone dzięki przetwarzaniu danych, co sprawia, że logistyka i dyspozycja są bardziej wydajne i bezpieczne.

W ten sposób Lingemann wspiera Państwa indywidualnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania częściami typu C, dzięki czemu oszczędzają Państwo nie tylko czas i koszty, ale także długoterminowo zasoby.

Logistyka i produkcja

BOOST.Tower

Dzięki nawet 2000 dowolnie konfigurowalnych przegródek można nie tylko wyjmować towary za pomocą tego wydajnego urządzenia, ale także zarządzać artykułami zwrotnymi. Kombinacja systemu karuzelowego i szufladowego oferuje wszystkie zalety znanych modeli automatów vendingowych na najmniejszej przestrzeni.

BOOST.Button

Za pomocą jednego kliknięcia można automatycznie uruchomić zamówienia towarów, zainicjować procesy logistyczne lub wysłać powiadomienie o konserwacji maszyny do technika. Nieważne, czy przez e-mail, czy nawet SMS - informacje takie jak miejsce zapotrzebowania, numer artykułu i ilość są przekazywane bezpośrednio.

BOOST.Sensor

Nie ma znaczenia, czy czujnik zamontowany jest na półkach, pod sufitem, na regałach rolkowych - każda zmiana stanu towaru, czy to wagi, poziomu napełnienia czy odległości, jest niezależnie wykrywana przez czujnik. Zmiana na stanowiskach pomiarowych może również uruchomić dalsze, wstępnie ustawione procesy biznesowe.

BOOST.App

BOOST.App jest inteligentnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla wszystkich konwencjonalnych procesów skanowania. Możliwe jest również bezpośrednie wyzwalanie żądań. Aplikacja może być obsługiwana i zarządzana na wszystkich popularnych urządzeniach końcowych.

 

BOOST.Box/Kanban

Inteligentny, elastyczny i mobilny - taki jest nasz BOOST.Box. Po uwierzytelnieniu można wyjąć żądany produkt. Czy to zainstalowany na stałe, czy też mobilny na wózku transportowym, boks dostarcza potrzebne surowce, materiały eksploatacyjne i materiały pomocnicze do bieżącej produkcji i może wszędzie optymalnie dokumentować zużycie jako mobilny Kanban 4.0.

Zakupy

Web-shop Lingemann z Onventis

Dzięki zintegrowanemu katalogowi Onventis oferujemy Państwu indywidualną koncepcję zakupów. Zapewnia to szeroki wybór katalogów, dzięki którym można łatwo przejrzeć całą gamę produktów. Gwarantujemy optymalną łatwość obsługi i pewną dostępność towarów - wystarczy jedno kliknięcie!

Państwa zalety na pierwszy rzut oka

Z nami jesteś w centrum uwagi! Dlatego optymalizujemy Państwa codzienną pracę tak efektywnie, jak to tylko możliwe:

 • Ulubione artykuły
   

 • przegląd zamówień
   

 • poziomy zapasów
   

 • Zobacz czasy dostawy
   

 • Katalogi na zamówienie
   

 • Brak czasu oczekiwania w sklepie
   

 • Bez zbędnego chodzenia

Aplikacja sklepu internetowego

Dzięki aplikacji Onventis, która w niczym nie ustępuje wersji desktopowej, można szybko i łatwo rozpocząć proces zamawiania. Zainstaluj, zaloguj się i do dzieła!

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Anna Fiedorowicz
+48 75 75 102 23

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony