Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23

Magazyn, bezpieczeństwo zaopatrzenia i optymalizacja procesów

Bezpieczeństwo zaopatrzenia i pojemność magazynu – dwóch przeciwników, którzy zawsze stoją na jednym polu. W aspekcie uregulowanego, całościowego przebiegu procesów oznacza to dla nas, że dyspozycyjność musi być też oczywista dla części „C”. Ręczymy za to.

Dla naszych klientów przechowujemy zapasy o wartości ok. 6.000.000 euro. Ponad 40% przypada na magazyny konsygnacyjne, jakie utrzymujemy dla naszych klientów w licznych lokalizacjach w Niemczech i europejskich krajach sąsiednich. Każdy z nich jest podporządkowany specyfice danej lokalizacji.

Czy to magazyn centralny czy on desk delivery – skąd, dokąd, kiedy i jak - regulujemy orientując się na zapotrzebowanie. Tutaj jesteśmy elastyczni, dokładnie jak nasz system, o którym niektórzy mawiają, że w ogóle go nie mamy, bo jest tak indywidualny.

Dla naszych klientów, w zależności od uzgodnień, dokonujemy nie tylko dostaw do magazynów, lecz na życzenie także je prowadzimy
 

 • za pomocą personelu własnego przy wydaniach z magazynu
   

 • za pomocą personelu własnego jako system shop in shop
   

 • w metodzie kanban

W przypadku klasycznego systemu kanban chodzi o strategię zakupów działającą według „zasady supermarketu“. Jeśli użytkownik pobiera jeden artykuł z regału, dokonywane jest jego natychmiastowe uzupełnienie, aby w każdej chwili był do dyspozycji w wystarczającej ilości. Tutaj wykorzystujemy technologię RFID. Jeśli z pojemnika kanbanowego pobierana jest jedna część „C“, następuje automatyczne domówienie, tak iż odchylenia w zapotrzebowaniu są właściwie rozpoznawane i można je optymalizować.

Zarządzanie częściami „C“ przez RFID troszczy się tym samym o dokładne, zorientowane na cel kierowanie Waszymi towarami i pomaga przy tym redukować Wasz stan magazynowy do minimum.

Wasze korzyści

 • uproszczenie procesów zamówień
   

 • redukcja stanów magazynowych
   

 • maksymalne bezpieczeństwo zaopatrzenia w części „C“
   

 • wyższa elastyczność w przypadku wahań zapotrzebowania
   

 • zoptymalizowana intralogistyka
   

 • podwyższenie ekonomiczności dzięki zautomatyzowanemu magazynowaniu, zakupom i dostawom części „C”
   

 • redukcja kosztów i czasu poprzez minimalizację zadań administracyjnych
   

 • mniejsze zapotrzebowanie na magazyn, a tym samym niższe koszty logistyki

Wasza transformacja łańcucha dostaw z firmą Lingemann

Razem z naszymi klientami opracowujemy właściwe pod kątem zapotrzebowania struktury zarządzania dostawami mające na celu tylko dwie rzeczy: wartość dodaną i więcej tworzenia wartości dla naszych klientów. Są to przy tym zawsze dwie „śruby nastawcze“ do regulowania: obniżać koszty, poprawiać wyniki – obojętnie, w jakim miejscu procesu się znajdujemy.

Wielokrotnie mogliśmy już przy tym na nowo wytyczyć nasze granice oraz poszerzyć granice naszych klientów. Rozwiązaniami, które dalece przekraczają normę, ale zawsze były zintegrowane w przedsiębiorstwie. Siedzimy z Wami przy jednym stole – your integrated supplier.

Zarządzanie łańcuchem dostaw – Wasze korzyści

Zalety zarządzania łańcuchem dostaw są widoczne jak na dłoni:
 

 • optymalizacja zasobów poprzez efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw
   

 • oszczędności na kosztach procesów
   

 • całościowe spojrzenie wykraczające poza czystą logistykę
   

 • nadzorowanie wszelkich procesów od zakupu poprzez produkcję, logistykę i handel aż do klienta

Pomagamy Wam zarządzać złożonością dzisiejszych łańcuchów dostaw.

Łańcuch dostaw 4.0

Digitalizacja już dzisiaj wywiera spory wpływ na łańcuch wartości dodanej i łańcuchy dostaw. Tym samym klasyczna logistyka, odnosząca się do poszczególnych organizacji w postaci usług transportowych, przeładunkowych i magazynowych rozwinęła się dalej aż do nowoczesnego, obejmującego wiele przedsiębiorstw zarządzania łańcuchami dostaw.
Z naszym partnerem BOOSTRACK GmbH możliwe jest dla nas rozbudowanie Waszej wydajności dzięki otwarciu potencjałów zapewniających sukces, które wykraczają poza dane sieci, abyście mogli rozpocząć przyszłość Waszej gospodarki materiałowej.

 • smart warehousing
   

 • połączona w sieć platforma łańcuchów dostaw
   

 • zautomatyzowane procesy

Więcej informacji o naszych cyfrowych systemach wydawania towaru znajdziecie tutaj.

Zrealizowane projekty dla klientów

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Maciej Królik
+48 75 75 102 23

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony