Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23

Optymalizacja wewnętrznego przepływu towarów

Realizacja dostaw

Usługi

Sytuacja wyjściowa

Pierwszym priorytetem działu zakupów jest zapewnienie bezpieczeństwa zaopatrzenia oraz zagwarantowanie produkcji i zdolności dostaw. Wyzwaniem są coraz to mniejsze ilości sztuk, duża różnorodność wariantów czy obietnice dostaw „tego samego dnia”, którym trzeba sprostać. Pojawia się przy tym zasadnicze pytanie, czy inni uczestnicy rynku mogą być niezawodni w swoich dostawach.

Właściwe rynki oferują olbrzymi asortyment, jednakże zdolność realizacji dostaw nie jest zagwarantowana na stałe. Wysoki procent dostaw przebiega bezproblemowo, a jednak pozostaje ryzyko, że w decydującym momencie coś nie zadziała.

Lingemann może to zmienić! Swój sukces mierzymy zadowoleniem klientów i gwarantujemy najwyższą jakość dostaw.

Analiza wykonana przez Lingemanna

Zapewnienie naszej wysokiej zdolności do realizacji dostaw w naszych katalogach asortymentowych rozpoczyna się w naszej grupie zakupowej. Dzięki trwającej wiele dziesięcioleci ścisłej współpracy z profesjonalną logistyką naszej organizacji parasolowej, E/D/E w Wuppertalu, umożliwiamy naszym klientom korzystanie z wysokiej dostępności towarów.

Dzięki gotowości do dostaw, która na przykład w katalogu narzędzi wynosi 98%, nie tylko nasi klienci, lecz także my możemy zredukować własne zapasy do minimum, nie zagrażając ich bezpieczeństwu zaopatrzenia. Dla standardowych grup towarowych takich jak BHP, artykuły biurowe czy narzędzia utrzymujemy zapasy ok. 150 000 różnych artykułów w wysoce zautomatyzowanym magazynie ELC.

Realizacja

Serwis dostawczy jest kluczową kompetencją logistyki E/D/E. Rozwinął się on w ubiegłych 80 latach i dopasował do wymogów rynku. I to zupełnie obojętnie, czy chodzi o uzupełnienie własnego magazynu czy szybką przesyłkę bezpośrednio do naszych klientów końcowych. Rozwiązaniem tym możemy zaoferować sprawdzoną koncepcję dostaw, ponieważ w Niemczech dostawy następują z reguły w ciągu 24, a w Europie w ciągu 48 godzin.

Oczywiście przetwarzanie danych od awizo dostawy aż do wystawienia faktury prowadzone jest drogą elektroniczną. Dokładne terminy dostaw są importowane do naszej gospodarki towarowej i w monitoringu zleceń przekazywane naszym opiekunom klientów. Skoro tylko termin dostawy się zmieni, jesteśmy o tym informowani i troszczymy się o rozwiązanie.

Oznacza to także, że informacje dotyczące zamówień naszych klientów są przekazywane elektronicznie, a tym samym zapewnione jest, że na przykład numer zamówienia jest wydrukowany na dokumencie dostawy. Dzięki cyfrowemu zarządzaniu wszystkimi zleceniami nasi klienci aż do dostawy w każdym czasie mogą otrzymać informację o całym statusie zlecenia. Ta pozbawiona luk dokumentacja elektroniczna umożliwia wysoki stopień śledzenia kolejnych etapów.

Eksploatacja i bieżąca optymalizacja

Do zakupów grupy towarowej artykuły biurowe korzystamy z naszego partnera Soennecken, który od 2009 roku utrzymuje jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych branży artykułów biurowych. Dzięki innowacyjnej technice, specjalnie opracowanym koncepcjom komisjonowania, pakowania i dostaw, inteligentnym systemom magazynowym, wyposażeniu wysokiej jakości i skrojonej na miarę architekturze IT to centrum usługowe jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, jeśli chodzi o niezawodne procesy logistyczne.

Wymierny sukces

W roku 2019 zrealizowaliśmy 680 000 pozycji zleceń oraz 118 000 zamówień o niezwykle niskim procencie reklamacji. Tym samym gwarantujemy naszym klientom zautomatyzowane procesy zamówień, przy czym zostaje wygospodarowana redukcja kosztów tych procesów. A nasze przyrzeczenie wysokiego bezpieczeństwa zaopatrzenia oferujemy w pakiecie.

Studium przypadku (PDF)

Pobierz Studium przypadku (dokument PDF)

WASZA OSOBOWA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Maciej Królik

Telefon +48 75 75 102 23

Kolejne projekty

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony