Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23

Aplikacje zamiast papierologii

Skanowanie

Logistyka

Sytuacja wyjściowa

Skanery należą do wyposażenia standardowego w magazynie oraz w logistyce. Poczynając od dostaw przychodzących aż do ogólnej rejestracji towarów tysiące ludzi w całym kraju posługują się codziennie systemami skanującymi. Mobilna rejestracja danych może przy tym zabierać cenny czas w zależności od typu skanera, zastosowania i zakresu towaru. Kombinacja z aplikacji i skanerów zakładanych na palec oddaje Wam i Waszym pracownikom dużą część tego czasu.

Jako wadę powszechnych skanerów ręcznych należy postrzegać to, że w celu skanowania trzeba przerwać aktualnie prowadzone prace. Patrząc na pojedynczy proces nie zabiera to wiele czasu. Licząc łączny wolumen procesów, powstaje jednak znaczący efekt. Nowoczesne rozwiązania skanerowe mogą być stosowane z naszym systemem BOOST i w optymalnym przypadku ręce pozostają wolne.

Analiza wykonana przez Lingemanna

W każdym zakładzie są strefy magazynowe, których stany nie są prowadzone w systemie ERP. Zmagazynowane tam materiały produkcyjne czy zużywalne muszą jednakże być na zapasie i trzeba je zamawiać tak jak te z założonym numerem materiału. Często istniejące rozwiązania techniczne w celu zarządzania stanami są nakierowane na proces w systemie gospodarki towarowej i nie mogą być prowadzone jako „stand-alone-system“. Dla takich obszarów zastosowania rozwinęliśmy specjalną aplikację, która w kombinacji ze skanerem na palec oferuje proste i korzystne rozwiązanie. Nasze aplikacje działają na wszystkich popularnych smartfonach i oferują różne funkcje zarządzania materiałem, takie jak pobranie, uzupełnienie czy inwentaryzacja.  

W kombinacji skanera na palec i smartfona z opaską na przedramię ręce są wolne. Kiedy koleżanki i koledzy w celu zmagazynowania towarów i tak udają się do pomieszczeń magazynowych, rejestracja zapotrzebowania może nastąpić w jednym procesie, a Wy oszczędzicie cenny czas.

Realizacja

Nasza aplikacja różni się przy tym zdecydowanie od zwykłego przebiegu skanowania. Parametry zamówienia można umieścić już w kodzie QR. Tym samym pozycje zamawiane są zarejestrowane jednym kliknięciem. Wygenerowane informacje są sczytywane z serwera i wyświetlane na smartfonie. Tym samym rzut oka wystarczy, aby zapewnić poprawność Waszego wprowadzenia. Dodatkowo proces ten może zostać zamknięty także bez akcji na smartfonie.

Jest dla nas ważne, aby w procesie tym nasi klienci nie doświadczali przeniesienia danych na inne nośniki, dlatego oferujemy elastyczne możliwości dalszego przetwarzania. Rozciągają się one od zwykłego e-maila ze zgłoszeniem zapotrzebowania do działu zakupów aż po interfejsy w systemach SRM lub ERP. Oprogramowanie do zarządzania jest systemem dla wielu dostawców, a posiadane dane mogą być bezproblemowo zsynchronizowane z systemami głównymi. Dla każdego dostawcy może tym samym zostać założony własny proces. Łożyska toczne pozyskiwane są przez dział zakupów, klej zamawiany bezpośrednio u dostawcy przez EDIFACT, a zamówienia u dostawcy rękawic zakładane są w systemie ERP. Naszym elastycznym interfejsem tworzymy dokładnie konieczny format, aby korzystać z istniejących struktur i tym samym oszczędzamy na wysokich kosztach implementacji.

Eksploatacja i bieżąca optymalizacja

Oprócz rozwiązania technicznego Lingemann oferuje szereg usług. W szczycie roboczym proces może wyglądać tak, że w ogóle nie będziecie się musieli troszczyć o pozyskiwanie i transport do miejsca przeznaczenia. Potrzebne materiały są już do dyspozycji, a Wy możecie się całkowicie skupić na swojej produkcji.

Ważne jest dla nas, aby nasze rozwiązanie było dokładnie dopasowane do Waszych indywidualnych potrzeb. W tym celu utrzymujemy dla Was różne systemy techniczne, struktury magazynowe, zakupowe i logistyczne.

Wymierny sukces

Godnym zauważenia sukcesem jest to, że zatrudnieni uzyskują moce, w których kroki robocze są upraszczane i przyspieszane. Dzięki temu możemy sprawić, aby praca rejestracyjna związana z dużym nakładem pracy była przyjemniejsza i zapewnić poprawne rejestrowanie danych.

Studium przypadku (PDF)

Pobierz Studium przypadku (dokument PDF)

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Anna Fiedorowicz

Telefon +48 75 75 102 23

Kolejne projekty

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony