Skontaktuj się z nami: +48 75 75 102 23
[Translate to Polskie:]

Z E-Procurementem z sukcesem w przyszłość

E-Procurement

Systemy informatyczne

Sytuacja wyjściowa

Wprowadzenie systemu e-procurement jest prawdziwym wyzwaniem dla działów IT i zakupów. Po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów technicznych, takich jak interfejsy do ERP i integracja procesów, nadchodzi przygotowanie źródeł pozyskiwania i wybór asortymentów katalogowych. Nie należy zapominać także o testowaniu i warsztatach z działami specjalistycznymi, których to dotyczy.

Właściwa praca rozpoczyna się po zakończeniu przygotowań. Rozpoczynane są nowe procesy pozyskiwania, a pracownicy po krótkim szkoleniu powinni zamawiać swoje zapotrzebowania poprzez nowy system.

Zawsze gdy zmianie ulega proces, do którego było się przyzwyczajonym, powstają problemy, pojawiają się pytania i zbyt często istnieje niezadowolenie. To oznacza wiele pracy i presji na odpowiedzialnego za projekt: chętnie go wesprzemy!

Od 15 lat Lingemann jest Waszym zaufanym partnerem w zakresie owocnego e-procurementu.

Analiza wykonana przez Lingemanna

W 2019 roku Lingemann został uhonorowany nagrodą Loyalty Award na konferencji Onventis Xchange, jako wystawca i Silver-Partner za 15 lat owocnej i pełnej zaufania współpracy. Bardzo wcześnie współtworzyliśmy i licencjonowaliśmy w naszej branży interfejsy serwisu sieciowego, aplikacje jak również interfejsy cXML. Spoglądamy wstecz na ponad sto wprowadzeń systemów, które z sukcesem zaimplementowaliśmy z naszymi klientami. Wiele funkcji, takie jak budżetowanie na miejsca powstawania kosztów i rodzaje kosztów, wielostopniowe postępowania zatwierdzające z regulacjami dotyczącymi zastępstw lub administracja elementami struktury podziału prac zostało rozszerzonych na przestrzeni lat.

Dla klientów, którzy już użytkują system SRM, mamy również przygotowane rozwiązania. Oprócz oprogramowania do zaopatrzenia Onventis na ponad 10 platformach, między innymi ARIBA, Coupa i BeNeering Lingemann zainstalował konta oraz zaimportował indywidualne katalogi dla naszych klientów lub podłączył PunchOut.

Realizacja

W przygotowaniu projektu obowiązuje zasada znalezienia najlepszej drogi dla naszych klientów. W niektórych przypadkach narzuca się dopasowanie procesów wewnętrznych do oprogramowania. Często jednakże należy znaleźć opcję, aby odwzorować sprawdzone procesy w oprogramowaniu. Tutaj chętnie wesprzemy Was naszym doświadczeniem z porównywalnych projektów.

Ważne jest stworzenie akceptacji. System zamówień jest skuteczny tylko wtedy, kiedy jest stosowany stale i przedstawia sobą faktyczną wartość dodaną dla użytkownika. Naszym klientom oferujemy treningi, ulotki informacyjne oraz instrukcje „krok po kroku”. Najlepszy nawet system zamówień nie będzie efektywny, jeśli pod koniec dnia trzeba sięgać po telefon lub gdy wydrukowane zgłoszenie zapotrzebowania przekazywane jest do działu zakupów. Stała opieka nad projektem nie stanowi ostatecznie różnicy.

Eksploatacja i bieżąca optymalizacja

System zamówień jest ważnym i znaczącym elementem koncepcji Lingemanna, przy którym nie tylko doradzamy, lecz w codziennej pracy mu towarzyszymy i pchamy naprzód. Według naszego doświadczenia ciągle pojawiają się pytania i niepewność mogące utrudniać pracę z systemami zamówień. Wielką wartością jest dla nas to, aby użytkownicy byli wspierani w optymalny sposób.

Administratorom często nie jest łatwo zarządzać dalszym oprogramowaniem, którego nie stosuje się codziennie. W instrukcjach „krok po kroku“ częste dostosowania, takie jak zakładanie użytkownika, prowadzenie miejsc powstawania kosztów lub uprawnień do katalogu są szczegółowo opisane. Dla pytań i wymagań, które wykraczają ponad to i w danych okolicznościach mogą też być kompleksowe, nasz zespół pomocy doradzi i zrobi to, co potrzebne.

Wymierny sukces

Lingemann stale bada cały proces. Patrzymy za kulisy i odkrywamy optymalizacje nie tylko w dziale zakupów, w księgowości, na produkcji, w magazynie, w logistyce, ale także na przyjęciu towaru i w zakresie dostępności towarów u wcześniejszych dostawców.

Najlepszy nawet system zamówień nie jest żadnym odciążeniem, jeśli pracownik musi opuścić swoje miejsce pracy, aby na monitorze, znajdującym się na drugim końcu hali zakładowej, zarejestrować zgłoszenie zapotrzebowania. Na dodatek żaden system zamówień lub rynek nie zapewni sam, że części zamienne o krytycznym znaczeniu zawsze będą dostępne w magazynie. Jesteśmy Waszym mocnym partnerem w rozwiązaniach e-procurement, z tym plusem, że my szukamy i znajdujemy dla Was optymalną drogę także poza samym oprogramowaniem.

Studium przypadku (PDF)

Pobierz Studium przypadku (dokument PDF)

WASZA OSOBA KONTAKTOWA W SPRAWIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Anna Fiedorowicz

Telefon +48 75 75 102 23

Kolejne projekty

Twój sukces jest naszą pasją

Od 75 lat pasja oznacza dla nas dokładne przyjrzenie się Państwa firmie i jej wyzwaniom biznesowym, współpracę z Państwem w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy oraz opracowanie praktycznych rozwiązań dostosowanych do Państwa działalności.

Do górnej części strony