Optymalnie wyposażeni na kolejny audyt bezpieczeństwa
Kontrola i konserwacja
Usługi
Sytuacja wyjściowa
Podczas corocznej weryfikacji bezpieczeństwa kontrola właściwego wyposażenia apteczek jest jej stałym elementem. W przypadku optymalnym we wszystkich apteczkach zawsze są wszystkie przewidziane przepisami przedmioty. Permanentna kontrola jest bardzo czasochłonna.
Trudności powstają wtedy, gdy w ramach kolejnego audytu zostanie stwierdzone, że proces nie został przeprowadzony w całości i że okoliczność ta zostanie zapisana jako lżejsze niedociągnięcie. Największy problem w tym, że w chwili wypadku przy pracy nie potrzebnego materiału i nie można udzielić optymalnej pomocy.
Lingemann chętnie przejmie to zadanie za Was i będzie zwracał uwagę na to, aby Wasze apteczki zawsze odpowiadały aktualnym wytycznym.
Analiza wykonana przez Lingemanna
W jednym z projektów prowadzonych dla klienta naszym zadaniem było sprawdzenie łącznie 64 apteczek, rozdzielonych na całym terenie zakładu i w kilku halach. Aż do tej pory proces ten był dokonywany przez naszego klienta, który przewidywał cotygodniowe kontrole manualne i wzrokowe. Ze względu na ograniczone zasoby i brak regulacji dotyczących zastępstwa, zadanie nie mogło być realizowane tak, jak planowano. Doprowadziło to do tego, że tylko część apteczek mogła sprostać wszystkim wymogom audytu.
Realizacja
Aby zredukować nakład pracy i udokumentować poprawne przeprowadzenie, należało znaleźć system zgłaszający otwieranie apteczek. Nasz BOOST.Button był sposobem na to, aby dzięki niskim kosztom inwestycji zgłaszać dostępy. Skoro tylko zostanie otwarta skrzynka, pracownik naciska klawisz. To kliknięcie prowadzi do jej szybkiego uzupełnienia.
Uzupełnianie apteczek jest dzisiaj prowadzone przez personel Lingemanna. W tym celu uzupełniający otrzymuje cotygodniową listę wszystkich otwartych skrzynek. Tym samym nie musi on ponownie kontrolować wszystkich 64 skrzynek, a tylko te, które faktycznie zostały otwarte. Dla pewności
w regularnych odstępach czasu dodatkowo kontrolowane są wszystkie skrzynki.
Eksploatacja i bieżąca optymalizacja
Koncepcja ta przyczyniła się już do pewnej istotnej poprawy sytuacji, jednakże zdarza się, że w gorączkowości sytuacji wypadku zapomina się o klawiszu BOOST.Button i że dopiero podczas comiesięcznej kontroli wychodzi to na jaw. Aż do tej pory skrzynka nie jest dopełniana.
Aktualnie nadal rozwijamy przycisk BOOST.Button i planujemy wersję z inwertowanym przełącznikiem. Klawisz znajduje się na wewnętrznej stronie drzwiczek apteczki i jest uruchamiany przez otwarcie, które jest przekazywane automatycznie.
Wymierny sukces
Dzięki wprowadzeniu systemu BOOST u naszego klienta przyczyniliśmy się do tego, że wszystkie apteczki są właściwie wyposażone. Okres między pobraniem materiału aż do ponownego uzupełnienia znacznie się skrócił. W razie wypadku zapewnione jest bezpieczeństwo pracowników.